13 آبان 1388 ساعت 12:07

وقتی این اتومبیل پا به دنیا نهاد به گفته بسیاری سوزوکی یک زیده روی در اس.یو.وی. های کوچک کرده بود. این اتومبیل که بسیار هم مناسب با قابلیت های زیاد است در ایران موفق نبود. ما در این مقاله به موفق نبودن در ایران نمی پردازیم بلکه به موفقیت جهانی سوزوکی در میان هم کلاس ای خود می پردازیم.

 

این محصول که برای مبارزه با همتاهای ژاپنی آماده شده بود توانست با افتخار از نام سوزوکی در مقابل تویوتا RAV 4 و هوندا CR – V حفاظت کند. پیشرانه 185 اسبی با حجم 2.7 لیتر به آرایش V 6 که تنها گزینه انتخابی شماست زیاد ضعیف نیست. زیرا سوزوکی به تولید پیشرانه های کم حجم با قدرت بالا مهور است ، پس انتخاب محدود شما زیاد هم به ضرر شما نیست.  در کنار این محدودیت گیربکس پنج سرعته دستی هم باید انخاب شود چون دیگر گزینه ای نیست.

 

سوزوکی در مدل گراند ویتارا با پنج صندلی توانسته فضایی کافی به همراه لوکس بودن را برای شما خلق کند. چراغ های زیبا با آینه کاری جذاب ، کابینی همراه با آرامش ، فضای زیاد برای حمل بار ، پیشرانه مناسب و قیمت مناسب از ویژگی هایی است که در ویتارا غیر قابل انکار هستند. نباید فرا موش کرد که این اتومبیل شاید به دلیل تبلیغ نا مناسب زیاد مشتری جلب نکرده وگرنه عیب هایی اساسی و بزرگ در ویتارا وجود ندارد.

 

این اتومبیل که در حال حاضر در بازار جهانی هم موجود است به عنوان یک قدم بزرگ در کشور هم تولید می شود. اما در مورد تولید این خودرو در کشور هم بدانیم بد نیست. چندی پیش اعلام شد تعدادی خودروی ویتارا به صورت قاچاق به کشور آمده اند که مدل 2007 هم هستند.

 

در ابتدا به مشتریان این خودرو گفته شد بدانند از کیفیت کافی این محصولات برخوردار نیستند ولی ویتارا هایی که در نمایندگی بزرگ ایران خودرو در مشهد تولید می شود بهتر هستند.

 

مشخصات فنی 2007 Suzuki Grand Vitara 4WD Luxury :

 

تیپ خودرو : موتور جلو ، چهار چرخ متحرک ، 5 سرنشین ، 4 در واگن

قیمت پایه : 25649 دلار

موتور : DOHC با 24 سوپاپ و به حجم 2737 سی سی و 6 سیلندر خورجینی ، سرسلندر و بلوک سیلندر آلومینیومی ، دریچه تزریق مستقیم سوخت ، 185 اسب بخار قدرت ، 249 نیوتن بر متر گشتاور

گیربکس : 5 سرعته دستی

ابعاد :

                   فاضله بین دو محور : 2639 میلیمتر

                   طول : 4470 میلیمتر

                   عرض : 1811 میلیمتر

                   ارتفاع : 1694 میلیمتر

                   وزن کل خودرو : 1705 کیلوگرم

تست عملکرد (C/D) :

                   صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت : 9.0 ثانیه

                   صفر تا 160 کیلومتر بر ساعت : 34.6 ثانیه

                   8 تا 96 کیلومتر بر ساعت : 9.4 ثانیه

                   زمان طی 400 متر : 17.0 ثانیه @ 130 کیلومتر بر ساعت

                   مسیر توقف از 112 کیلومتر بر ساعت : 51 متر

                   حداکثر سرعت : 181 کیلومتر بر ساعت (محدود شده)

مصرف سوخت :

                   در شهر : 19.8 لیتر در صد کلومتر

                   در اتوبان : 16.4 لیتر در صد کیلومتر
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo